טופ גיק

חיות רשת | טופ גיק

מה זה בכלל להיות גיק? האם גיקים וחנונים זה אותו דבר? טופ גיק מדברים עם דרור גלוברמן והילדים על התאוריה של פיקאסר, פאן דום ואיסטר אגס, ומחכה להם אתגר לא פשוט!
כאן חינוכית
14 באפריל 2019
14:00

מאחורי השם

הם "האבא והאימא" של היוטיוב, וערוץ היוטיוב שלהם שנפתח לפני כ-7 שנים הגיע כבר למעל 200 אלף עוקבים. נמרוד וקרין אלדאה הם הפנים מאחורי ערוץ היוטיוב המצליח "טופ גיק" שעוסק בכל עולם התוכן ה"גיקי" - משחקי מחשב, טכנולוגיה, סרטי מדע בדיוני וגיבורי על.

לפני שהפכו לכוכבי רשת

קצת לפני שהפכו לאחד מהערוצים המצליחים ביותר ביוטיוב וחשפו לעולם שהם גיקים גאים, נמרוד וקרין עסקו במגוון תפקידים בתחומי התקשורת והטלוויזיה שהכינו אותם לפריצה הגדולה.

במשך שנים לימדה קרין רדיו וקריינות לג'ינגלים ופרסומות, כתבה בלוגים והגישה תכניות מגזין ברדיו שעסקו בעיקר בתרבות, צרכנות, טלוויזיה וטכנולוגיה.

נמרוד החל את דרכו ביצירת מערכונים סאטיריים לתכניות טלוויזיה שונות, ואף יצר יחד עם אחיו גרסאות פארודיות לתכניות "כאן חינוכית" הנוסטלגיות כמו "הלב" ו"הדרדסים". נמרוד גם שיחק בתכנית מתיחות ישראלית, ועשה מתיחות לאזרחים תמימים בתחנות אוטובוס או מרכזי קניות (אם זו לא העבודה המושלמת אנחנו לא יודעים מה כן), השתתף בתכנית "זומיבט" ששודרה בחינוכית לפני 15 שנה (כבר אז הוא היה גיק), וסייע בכתיבה של סדרות רבות לילדים. 

פעילות ברשת

ערוץ היוטיוב של טופ גיק נפתח בשנת 2012 וצבר תאוצה במהירות רבה, שאפילו הם לא צפו אותה. בערוץ יש מספר פינות קבועות של ביקורות על סרטים חדשים או כאלה שנחשבים ליצירות מופת ("הולכים לקולנוע", "מבט לאחור" ו"חור בהשכלה"), פינת גיימינג על כל המשחקים הכי שווים ברשת ("בואו נשחק"), המלצות על הכל מהכל, ולוגים  על החיים, ופינתנו האהובה ביותר - "דברים שלמדתי היום על..", תראו בעצמכם:

לכולנו היו רגעים מביכים בקריירה. מה שלכם?

"מפגש המעריצים הראשון שעשינו בקולנוע. הגיעו 500 איש, היו המון חיבוקים, מלא סלפיז וחלקם בכו מהתרגשות. זה היה מביך מאוד, אבל כל כך נעים לגלות שאוהבים אותנו ואין על האהבה של הקהל שלנו! פשוט אין!"

רגע לפני סיום, תודו שלא ידעתם - 

"למרות שלכאורה אנחנו האנשים הכי עסוקים בעולם וחיים בבית של עשייה מסביב לשעון, הדבר הכי אהוב עלינו הוא לא לעשות כלום! פשוט לקחת הפסקה מהכל, לנתק את הנייד, להתכרבל בשמיכה עם הילדים שלנו ולהתבטל".