חיות רשת | מוטי טקה

חיות רשת | מוטי טקה

הזמר מוטי טקה מגיע לחיות רשת ומספר על הדרך שעשה מהשירים שהקליט בבית והעלה לפייסבוק ועד הלהיט "בלבלה"
כאן חינוכית
07 במאי 2019
08:36

מאחורי השם

בראש כמה מהלהיטים הגדולים של השנים האחרונות עומד מוטי טקה, רק בן 23, שכבר הספיק לכבוש את הבמות והמצעדים עם "בלבלה", "אוהבת אותי" ו"בום בום". הוא נולד וגדל בקריות להורים שעלו מאתיופיה, ולאחר שהתייתם מאביו בגיל 16 תפס את תפקיד המפרנס בבית. ממש כמו בסיפור סינדרלה, הכישרון הגדול החבוי בו התגלה במקרה, לאחר שאחותו שלחה שיר שלו לאמרגן אבי גואטה, שזיהה את הפוטנציאל במהרה.

לפני שהפך לכוכב רשת

מאז ילדותו טקה שר ומופיע באירועים של משפחה וחברים. בגיל 18 החליט לקחת את אהבתו למוזיקה צעד אחד קדימה ולאחר מות אביו הוציא את שירו הראשון, "תגיד לי", והעלה אותו לרשת. לאט לאט וככל שהמשיך להעלות שירים נוספים, הביצועים שלו זכו לאהדה גדולה ברשת. במקביל לצעדיו הראשונים כזמר, טקה גם התגייס לצה"ל ושירת כנהג מבצעי.

פעילות ברשת

הסינגלים של מוטי טקה גרפו צפיות רבות. בשנת 2017 הוא זכה לפריצה הגדולה שלו, והתפרסם בזכות השיר "בלבלה", אשר זכה למעל 12 מיליון צפיות ביוטיוב, ואף הגיע למקום ה-14 במצעד השנתי של ישראל. בזכות ההצלחה האדירה, טקה נהפך במהרה לאחד הזמרים העסוקים ביותר כיום בישראל.

במסגרת סדרת הרשת "UPLODE"  שהופקה בשיתוף פעולה של יוטיוב ותאגיד השידור הישראלי, יצא יחד עם אמו למסע שורשים בגונדר שבאתיופיה והתמודד עם תחושות הגזענות שליוו אותו בילדותו:

בתכנית, שאלנו אותו גם על החוויה הישראלית שלו כילד אל מול הגזענות והאם היא דחפה אותו להצלחה, ואפילו קיבלנו הצצה לשיר חדש שיצא בקרוב - אל תפספסו: