חיות רשת | אור בן אוליאל

חיות רשת | אור בן אוליאל

איך גורמים לאוכל להראות טעים ומגרה? היוטיובר והקונדיטור אור בן אוליאל מדגים. יצאנו שבעים
כאן חינוכית
12 במאי 2019
12:02

מאחורי השם

מי מאיתנו לא נתקל ברשתות החברתיות בטוסט המפורסם בצבעי קשת בענן? אז כדאי לדעת שמאחוריו עומד אור בן אוליאל, קונדיטור שחי על קו תל אביב-מיאמי כבר שנתיים, ומפעיל ערוץ יוטיוב מצליח עם סרטונים מתוקים של מתכונים מטריפים וטעימים.

לפני שהפך לכוכב רשת

האהבה של בן אוליאל לאפייה מגיעה מבית אמא, כשהיה נקרא לטעימות במטבח או מנסה לבשל בעצמו. קצת לפני שהפך ליוטיובר וכוכב רשת הוא בכלל זנח את עולם הקונדיטוריה, שירת בחיל הים ולאחר מכן עבד כמעצב חלונות ראווה, אך עדיין חיפש את הדרך לממש את עצמו ואת הרצון שלו ליצור כאוות נפשו.

אור החל לאפות עוגות ועוגיות בבית ומהר מאוד השמועה הגיעה לשכנים ולחברים, מה שגרם לו לפתוח עסק ביתי ולהתחיל למכור קינוחים. נקודה זו היוותה עבורו תפנית. הוא החליט לעשות שינוי וללכת ללמוד קונדיטוריה באופן מקצועי במשך 6 שנים. עם סיום הלימודים החל לעבוד בשיתוף פעולה עם חברות מסחריות, הצטלם לפינות אפייה בתוכניות טלוויזיה והעביר סדנאות לילדים ולמבוגרים.

פעילות ברשת

את ערוץ היוטיוב שלו פתח לפני 3 שנים והתחיל לייצר סרטונים לשלל מתכונים טעימים, המלצות קולינריות מסיורים ברחבי העולם, טיפים להצלחה במטבח, ולוגים ואתגרים מצחיקים עם כוכבי יוטיוב אחרים.

בין אם זה בגלל עוגות מעוצבות מבצק סוכר, מילקשייקים צבעוניים או הסיפורים האישיים של אור, הצופים נהרו לערוץ שצבר תאוצה מהר מאוד והגיע למעל 119 אלף עוקבים. 

לכולנו היו רגעי משבר בקריירה. מה שלך?

"כמה חודשים אחרי שפתחתי את הערוץ שלי עברתי לפלורידה. היה לחץ טבעי של מעבר, בית חדש, ארץ חדשה, שפה. להתחיל מאפס בלי חברים ומשפחה. מצאתי את עצמי מנסה להבין מאיפה מתחילים. היה לי הכל אבל הרגשתי שאין לי כלום. מהמקום הזה הבנתי שאני הולך להקדיש את הזמן שלי לתוכן איכותי שחסר ביוטיוב, כל יום קמתי בבוקר ואמרתי לעצמי איך אני הולך לעשות את זה, לוקח דפים כותב רעיונות ומבצע, ניסיונות במטבח וצילום תוצאה - כל יום! מהמקום ה'אבוד' מצאתי את הדרך למעלה לפסגה".

רגע לפני סיום, תודו שלא ידעתם – 

"הסרטונים הכי נצפים שלי הם סיורי קינוחים בעולם, בודק את המקומות עם הקינוחים הכי מטורפים. כל סרטון הוא עד 10 דקות עם מאות אלפי צפיות. מה שהקהל לא יודע שבשביל ה-10 דקות המופלאות האלה אני צריך שלושה ימי צילום ועוד יומיים עריכה, סך הכל חמישה ימים בשביל 10 דקות סרטון. מאחורי כל סרטון כזה מושקע המון כסף וזמן".